Jak kupować taniej w sieci?

Udostępnij

Każdy z nas chciałby oszczędzać na zakupach, jednak nie zawsze się nam to udaje. Okazuje się jednak, że możemy kupować taniej w sieci, wystarczy tylko odrobina cierpliwości.

Nie śpiesz się!

Zamiast robić zakupy pod wpływem impulsu, lepiej jest je dobrze zaplanować. Doskonale to wiemy, ale czasem trudno jest się powstrzymać. Warto jednak pamiętać, że co jakiś czas organizowane są duże wyprzedaże, w trakcie których, możemy kupić wymarzony ciuch albo sprzęt elektroniczny po znacznie niższej cenie. Mistrzami w tym temacie są amerykanie, czego najlepszym przykładem jest tak zwany czarny piątek. Ale na szczęście powoli podążamy ich śladem, dzięki czemu liczba okazji do zrobienie zakupów po okazyjnych cenach, stale rośnie.

W USA bardzo ważnymi datami w kalendarzu wyprzedażowym jest chociażby Nowy Rok, Święto Niepodległości, czy Boże Narodzenie. Zdecydowanie największy szał zakupowych okazji przypada jednak na wspomniany już czarny piątek, czyli Black Friday. Przypada on w dzień po Święcie Dziękczynienia i jest najlepszym momentem na ustrzelenie fantastycznych produktów po wyjątkowo niskich cenach. Warto także wspomnieć o dość nowym trendzie, jakim jest Cyber Monday. Przypada on trzy dni po czarnym piątku i jest jego internetowym odpowiednikiem.

W Polsce, dużą popularnością cieszy się natomiast Dzień Darmowej Dostawy, który zwykle jest organizowany na początku grudnia.

Koszt dostawy jest bardzo ważny

Koszt dostawy jest często czynnikiem, który decyduje o tym, czy dany zakup jest dla nas opłacalny. Dlatego też, warto próbować go zmniejszać, na przykład poprzez kumulowanie zakupów. Możemy łączyć je zatem w pakiety, lub też współdzielić koszty dostawy ze znajomymi. Dzięki portalom społecznościowym możliwe stało się również dogadywanie z zupełnie nieznajomymi osobami, mieszkającymi blisko nas. Jest to szczególnie opłacalne, gdy chcemy zamówić coś ze sklepów zagranicznych.

Co więcej, aby ułatwić nam to, powstały już specjalne aplikacje na smartfony, takie jak chociażby BeamUp. Dzięki niej możemy podzielić koszt wysyłki na kilka osób czy rozliczyć się z wszystkimi, ale dzięki temu, że aplikacja uczy się zachowań użytkownika, możemy być też informowani o atrakcyjnych oferta. Regularne korzystanie z aplikacji może także skutkować uzyskaniem atrakcyjnych zniżek na bilety do kina czy dostęp do różnych serwisów streamingowych.

Korzystne powiadomienia

Korzystanie z powiadomień może być idealnym sposobem na tańsze zakupy. I nie chodzi tutaj jedynie o informacje o rozpoczynającej się wyprzedaży. Wiele stron i portali aukcyjnych, daje nam możliwość ustalania kryteriów według których otrzymujemy powiadomienia. Dzięki temu, możemy być informowani o dostępności towarów w określonych limitach cenowych.

Trzymaj rękę na pulsie!

Warto też korzystać z najróżniejszych kodów rabatowych, które możemy otrzymać na przykład zapisując się do newslettera danej firmy. Dobrym pomysłem jest również śledzenie profilu marki na portalach społecznościowych, gdzie często ogłaszane są wyprzedaże i promocje. Przede wszystkim, musisz być dobrze poinformowany.