Jak kupować ubrania taniej

Udostępnij

Uwielbiamy kupować ubrania, zwłaszcza jeśli są one tanie. Czas sezonowych wyprzedaży jest idealny do tego, aby nie wydawać fortuny na dobrej jakości ciuchy. O czym jednak pamiętać, aby faktycznie kupować taniej?

1. Bądź przygotowany

Zanim wyruszysz do centrum handlowego przejrzyj zawartość swojej szafy i zdecyduj jakich ciuchów przede wszystkim potrzebujesz. Warto też przymierzyć ciuchy z poprzedniego sezonu i upewnić się, że nadal pasują. Zrób listę najpotrzebniejszych ubrań i dopiero idź na zakupy.

2. Sprawdź ofertę sklepów w sieci

Internet jest narzędziem, które pozwoli nam się lepiej przygotować na zakupy. Wystarczy, że przejrzymy strony internetowe sklepów, które znajdują się w danej galerii, aby stworzyć listę rzeczy, które chcemy przymierzyć. Dzięki temu, będziemy również mogli szybko porównać ceny podobnych produktów w różnych sklepach.

3. Korzystaj z wyprzedaży

Jeśli wiesz, czego potrzebujesz i nie jest to zakup „na już”, warto poczekać na sezon wyprzedaży. W tym okresie, ciuchy można kupić nawet o 60% taniej.

4. Wyprzedaże w luksusowych sklepach

Czas wyprzedaży to idealny moment na odwiedzenie drogich sklepów, które na co dzień omijamy szerokim łukiem. W tym czasie, ceny niektórych produktów mogą być nawet niższe, niż w innych tańszych sklepach.

5. Akcesoria i bielizna z wyprzedaży

Największe obniżki cen zwykle dotyczą rzeczy, które nie wychodzą z mody, a więc bielizny i wszelkich akcesoriów, jak biżuteria czy szaliki.

6. Po sezonie jest taniej

Koniec wyprzedaży nie oznacza całkowitego wyczyszczenia asortymentu. W niektórych sklepach przez krótki czas wciąż można kupić ciuchy na kończący się sezon. Dlatego zakup stroju kąpielowego we wrześniu, czy czapki zimowej w kwietniu, może być bardzo opłacalny.

7. Inwestuj w uniwersalne ubrania

Inwestycja w klasyczne i uniwersalne części garderoby jest zawsze opłacalna. Dlatego kupuj rzeczy, które po prostu nie wychodzą z mody. Mała czarna, biała koszula czy granatowa marynarka – zawsze możemy skomponować je z dodatkami, dzięki którym prezentują się doskonale.

8. Jakość jest ważna

Kupując tańsze, ale gorszej jakości ubrania, w konsekwencji płacimy dwa razy. Idealnym przykładem są dobrej jakości, skórzane buty, które mogą posłużyć nam kilka sezonów. Jeśli w tym przypadku zdecydujemy się na oszczędzanie i kupimy słabej jakości obuwie, po roku zapewne będziemy musieli znowu udać się na zakupy.

9. Korzystaj z outletów

Outlety znanych marek, w których możemy kupić ubrania ze starszych kolekcji, lub te w bardzo małych i bardzo dużych rozmiarach, to idealne miejsca dla osób szukających oszczędności.

10. Sprawdzaj ceny na metkach poszczególnych ubrań

Nigdy nie dowierzaj do końca cenom na stojakach, czy półkach z ubraniami. Czasem reklamowana na nich niska cena dotyczy, na przykład tylko jednego rodzaju spodni, a pozostałe są dużo droższe. Dlatego lepiej jest zawsze sprawdzać ceny na metkach.

11. Cena w sklepie i w Internecie

Wyjątkowo często, cena produktu w sklepie stacjonarnym i sklepie internetowym jest różna. Warto zatem to sprawdzić i wybrać bardziej opłacalną opcję.

12. Porównywarki cenowe

W przypadku markowych ubrań czy butów, warto sprawdzić, które sklepy internetowe oferują je w najniższej cenie, a porównywarki są w tym przypadku niezastąpione.