Kupowanie gier

Udostępnij

Jak tanieć kupić grę?

Niewiele jest chyba osób, które od czasu do czasu nie grają w jakieś gry – bo mowa oczywiście nie tylko o tych komputerowych, ale również dostępnych na różnych sprzętach, wgranych w ich pamięć, otwartych w aplikacjach, albo po prostu planszowych. To świetna rozrywka, którą raczymy się od czasu do czasu. Niektórzy bardzo często, a inni niemal nigdy – ale zazwyczaj tłumaczą to niestety brakiem czasu. Jednocześnie jeśli ktoś interesuje się branżą gier, to doskonale zdaje sobie sprawę, że są one dosyć drogie – zwłaszcza jeśli chodzi o gry komputerowe. Jaki jest więc sposób, żeby kupować je nieco taniej? Czy w ogóle jest to możliwe?

Porównuj i kupuj w internecie

Większość osób kupuje gry w tradycyjnych sklepach. Uwielbiają podejść na odpowiedni dział, rozejrzeć się, przemyśleć. Tymczasem zakupy prowadzone w sieci – których popularność stale rośnie – jak w wielu przypadkach, tak i w tym są po prostu rozsądniejsze. Kolejne sklepy internetowe ze sobą konkurują, a jest ich naprawdę wiele. Powstają też licznie nowe. A skoro tak, to i ceny są w nich naprawdę konkurencyjne, ponieważ każdy chce przyciągnąć jak najwięcej klientów. Zdarza się, że porównując ceny gier w różnych miejscach, możemy w efekcie kupić ją o kilkadziesiąt czy przynajmniej kilkanaście złotych taniej. Istnieją zresztą również specjalne porównywarki, które od razu pokazują oferty z różnych miejsc dla wybranego przedmiotu. Warto więc przed kolejnymi zakupami zajrzeć na przykład na Skąpca czy Ceneo.

Szukaj informacji o promocjach

W internecie jest wiele miejsc, które przeznaczone są właśnie dla graczy – i które doradzają gdzie można znaleźć dany tytuł w najlepszej cenie. To serwisy, które informują o wszystkich najważniejszych promocjach, zniżkach i okazjach z danej okolicy. Warto zaglądać regularnie na podobne strony, ponieważ można w rezultacie sporo zaoszczędzić. A informacje nie tylko mówią o grach, ale też i o reszcie sprzętów dla gracza – na przykład konsolach. Taki popularny serwis to na przykład Łowcy Gier.

Najlepiej kupuj w pakiecie

Jeśli chcesz zaoszczędzić, czasami będzie trzeba wydać więcej… Jak to możliwe? Wszystko dlatego, że w tej chwili pojawiają się ciekawe oferty zakupu większej liczby gier, albo gry z wieloma dodatkami. Z jednej strony rzeczywiście możemy wydać więcej, ale jeśli przeliczymy oszczędności poczynione na każdym z przedmiotów czy tytułów, tak naprawdę okaże się, że sporo pieniędzy zostaje nam jeszcze w kieszeni! Pojawienie się pierwszego Humble Indie Bundle było w tej sferze prawdziwą rewolucją! Okazało się, że za kilkanaście dolarów można zamówić grę razem z całym zestawem rozmaitości. Warto korzystać z podobnych ofert, bo są naprawdę interesujące! A wydaje się, że takie pakiety będą pojawiać się na rynku gier coraz częściej!

Szukaj cyklicznych okazji

Niektóre okazje pojawiają się regularnie – warto to mieć na uwadze i na nie czekać. Wyprzedaże Steam, Muve – przecież łatwo jest je przewidzieć. Warto zapytać innych graczy, albo nieco poszukać i dowiedzieć się kiedy można oczekiwać zniżek. A później? Wystarczy zaczekać!