Wakacje za granicą

Udostępnij

Sezon na poszukiwania ofert wakacyjni rozpoczął się w pełni. Co oferują nam biura podróży oraz jakie są ceny najbardziej popularnych kierunków?

Na chwilę tą czekamy w zasadzie cały rok. Wakacje to olbrzymia przyjemność, ale także duży koszt.

Lista ulubionych kierunków przez Polaków w ogóle się nie zmieniła. Lider to Grecja, a tuż za nią Bułgaria oraz Hiszpania. Są to preferencje nie tylko Polaków. W związku z tym gdy ktoś planuje w sezonie letnim wyjazd, to powinien już teraz zrobić rezerwację. Popyt bardzo duży powoduje, że w najlepszych hotelach sprzedają się w sposób bardzo szybki.

Wakacje w tym roku rezerwujemy z dużym wyprzedzeniem.

Nowością jest zainteresowanie ofertami profilowanymi. Oznacza, to że są one przeznaczone dla konkretnej już grupy turystów. W związku z tym osoby, które podróżują z dziećmi wybierają na przykład rodzinne hotele.

Na pewno terrorystyczne zamachy nie zniechęciły nas do podróżowania za granicę.

Grecja.

Jednym z kierunków jest właśnie Grecja. Ile kosztują wczasy w Grecji? Ceny są zależne od rodzaju przelotu, standardu hotelu, promocji, terminu wakacji czy też dostępności miejsc w samolocie. Najtańsze wycieczki do Grecji się zaczynają od pięciuset złotych na Krecie. Oczywiście cena nie zawiera wyżywienia oraz dojazdu.

Na wycieczkę all inclusive musimy przeznaczyć jakieś dwa tysiące od osoby.

Albania oraz Bułgaria.

Bułgaria pokonała zdecydowanie w tym roku Hiszpanię. Pobyt w Bułgarii z własnym dojazdem zaczynają się już od sześciuset złotych. Jest to na przykład pobyt w hotelu trzygwiazdkowym w Słonecznym Brzegu. W tej cenie możemy liczyć na śniadania.

Turcja oraz Egipt.

Mogłoby się wydawać, że po głośnej śmierci turystyki w Egipcie Magdaleny Żuk już nikt nie pojedzie do Egiptu, to jednak tak się nie stało.

Na wakacje w Egipcie oraz w Turcji turyści decydują się nawet chętniej, a niżeli w zeszłym roku. Wzrost w przypadku Egiptu jest naprawdę spektakularny.

Za pobyt tygodniowy ze śniadaniami oraz z obiadokolacjami w trzygwiazdkowym hotelu zapłacimy jakieś tysiąc sześćset złotych. A all inclusive oraz więcej luksusu? Jest to koszt tysiąca osiemset złotych. Pamiętać jednak zdecydowanie warto, że w związku ze wprowadzonym w kwietniu stanem wyjątkowym w Egipcie MSZ zdecydowanie odradza podróże do tego właśnie kraju. Powinniśmy mieć to na uwadze.

Podobna sytuacja ma miejsce z Turcją. W Turcji również panuje wyjątkowy stan. Mimo tego turyści chętnie nadal obierają Turcję za swój cel podróży. Oferty najtańsze wyjazdów tygodniowych w miesiącu lipcu, w trzygwiazdkowym hotelu z HB (śniadania i obiadokolacje) to koszt tysiąca trzystu złotych. Osoby chcące doznać więcej luksusu, powinny przygotować troszkę więcej pieniędzy. Jest to wydatek rzędu tysiąca siedmiuset złotych za osobę oczywiście na tydzień czasu.

Jak widać na powyższym wybór jest bardzo duży. Musimy jedynie mieć pieniądze i możemy podróżować gdziekolwiek sobie wymarzymy. Pamiętajmy o tym wszystkim.