Jak taniej kupować kosmetyki?

Udostępnij

Każda kobieta chce odpowiednio dbać o swoją urodę. Trzeba jednak przyznać, że ceny niektórych kosmetyków są wyjątkowo wysokie. Nie oznacza to, że za każdym razem musimy wydawać majątek, aby ładnie wyglądać. Jest cała gama doskonałej jakości produktów, których cena nie zwala od razu z nóg.

Co zrobić aby kupować kosmetyki taniej?

1. Nowe technologie szybko trafiają do tańszych produktów

Tak zwane marki luksusowe, których produkty są wyjątkowo drogie, inwestują duże sumy pieniędzy w badania nad nowymi technologiami. Po pewnym czasie ich odkrycia są jednak wykorzystywane także w innych, znacznie tańszych kosmetykach, należących do tego samego koncernu. Warto zatem poczekać.

2. Nie tylko nowo odkryte składniki dają efekty

To, że coś zostało właśnie odkryte, nie oznacza, że działa lepiej niż znane nam już składniki. Doskonałym przykładem jest tutaj retinol, który ma potwierdzone działanie przeciwzmarszczkowe, a w kosmetykach jest stosowany już od 30 lat. Takich substancji jest więcej i wszystkie one są składnikami kosmetyków, które często kosztują grosze. Musimy zatem dokładnie zapoznawać się ze składem produktu. Jeżeli na wysokiej pozycji znajduje się retinol, peptydy, czy też witaminy A, C, E, kosmetyk jest zdecydowanie wart zakupu.

3. Wszystkie płyny i żele pod prysznic mają podobny skład

Nie ma znaczenia czy na opakowaniu znajduje się nazwa drogiej marki, czy jest to produkt sygnowany nazwą marketu. Wszystkie tego rodzaju kosmetyki mają bardzo podobny skład. Dlatego jeśli zależy nam na oszczędności, możemy śmiało sięgać po tańsze produkty.

4. Sezonowe wyprzedaże

Nie rzucaj się na kosmetyki, które przed chwilą miały swoją premierę. Lepiej jest poczekać aż minie jeden sezon i na półkach pojawi się nowa kolekcja. Wówczas cena starszej linii kosmetyków, jest znacznie niższa.

5. Nie tylko drogerie

Wiele produktów, które zwykle kupujemy właśnie w drogeriach jest także dostępnych w supermarketach. Co więcej, często są one do tego znacznie tańsze.

6. Zakupy prze Internet

W sieci można znaleźć wiele okazji zakupu kosmetyków po niższych cenach. Musimy jednak wykazać się dużą ostrożnością, aby nie dać się oszukać. Dlatego też, należy kupować tylko w tych sklepach internetowych, które mają odpowiednią renomę, potwierdzoną pozytywnymi opiniami klientów.

7. Szukaj zestawów

Często firmy kosmetyczne, albo sklepy, organizują promocje, w ramach których możemy kupić dwa produkty w cenie jednego, lub też możemy otrzymać dodatkowy zestaw próbek. Warto szukać takich okazji i z nich korzystać.

Jak jeszcze można zaoszczędzić?

Wybierając szampon lub odżywkę, warto stawiać na te o gęstej konsystencji, gdyż są one znacznie bardziej wydajne.

Jeśli lakier do paznokci zgęstnieje, możemy dodać do niego kroplę zmywacza, który przywróci jego płynną konsystencję.

Podkład najlepiej jest rozprowadzać palcami. Używając gąbki, tracimy sporo kosmetyku, który jest przez nią wchłaniany.

Cienie do powiek mogą być wykorzystywane zarówno na sucho, jak i na mokro. Przy pomocy jednego produkty możemy zatem uzyskać dwa różne efekty.

Nadmiar tuszu wycieramy w chusteczkę, a nie o brzeg opakowania. Grudki tuszu mogą bowiem na nim zaschnąć i utrudnić szczelne zamknięcie tuszu, który będzie wysychał.