Tanie bilety lotnicze

Udostępnij

Podróż samolotem to szybki sposób na przyjemne i niepowtarzalne dotarcie do interesującego Cię miasta i kraju. Jeśli moglibyśmy powiedzieć, że jest to dość tani sposób, wtedy byłoby to po prostu idealne, ponieważ każdy chciałby latać za małe pieniądze, jednak nie wszyscy wiedzą jak się do tego zabrać. Za chwilę postaram się w kilku krokach opowiedzieć jak szukać biletów, aby jego cena była nawet kilkaset złotych tańsza. 

10 wskazówek jak tanio kupić bilet lotniczy

1. Szukaj w trybie incognito

Jest to anonimowy tryb, dlatego system nie jest w stanie wyłapać Cię i sprawdzić, że już korzystałeś z przeglądarki i szukałeś jakiegoś lotu, dlatego cena nie powinna pójść w górę. Chodzi po prostu o tak zwane ciasteczka, które zapisują każdy Twój krok w internecie.

2. Korzystaj z VPN

Czyli Virtual Private Network (wirtualna sieć prywatna). Zaburza ona sygnał twojego IP. Jeśli więc zmienisz połączenia na przykład innego kraju na  Jamajki to pomimo, że wciąż jesteś w Polsce możesz nieco namieszać w wyszukiwarce i zmienić tym samym ceny lotów na znacznie niższe.

3. Nie wpisuj konkretnej daty i powrotu oraz miejsca. Nigdy nie wpisuj konkretnych cyfr. Lepiej jest pisać datę szybszą nawet o kilka tygodni i później szukać innych rezultatów. Jeśli będziemy sprawdzać konkretne daty kilka dni z rzędu to wyszukiwarka będzie wiedziała, że bardzo zależy nam na tym locie i z pewnością ceny nie będą niższe tylko droższe, bo będzie większe prawdopodobieństwo, że je kupimy.

4. Unikaj sezonu

Sezon to gwarancja, że jest więcej zainteresowanych na kupno biletu. W tym czasie z pewnością więcej się sprzeda dlatego ceny są dość wyższe niż poza sezonem.

5. Nie szukaj w weekend

Ponieważ te 2 dni w tygodniu to najczęstszy okres, kiedy ludzie mają chwilę wolnego siadają do komputera i szukają lotów. Lepiej zostawić sobie szukanie na środek tygodnia, wtedy ceny są dużo bardziej zachęcające do kupna.

6. Zapisz się do newslettera

Możesz jako pierwszy dowiedzieć się o zniżkach. Zazwyczaj są one limitowane, ale i tak zwiększa to Twoje szanse na ciekawą ofertę cenową.

7. Dokładnie czytaj co kupujesz. Często podczas rezerwacji biletu automatycznie zaznaczane są różne dodatkowe i niepotrzebne opcje, za które płacisz, np. wybór miejsca, pierwszeństwo itp. 

8. Uważaj na przewalutowania

Często zdarza się, że bilet jest w euro a my tego wcześniej nie zauważyliśmy. Zawsze wtedy bank przewalutowuje pieniądze na USD, a potem na Euro po kursie bankowyn. Jeśli nie mamy konta w innej walucie nie opłaca się kupować biletu w euro czy dolarach.

9. Duże miasto tańszy lot. W większych miastach jest więcej turystów jak i przewoźników. A żeby przyciągnąć ludzi często robią promocje.

10. Porównaj tanie linie z tradycyjnymi

Nie zawsze tanie są na prawdę korzystne. Zdarza sie, że te te teoretycznie droższe i prestiżowe linie mogą mieć na prawdę świetne i konkurencyjne ceny.